Konspekty.edu.pl portal dla nauczycieli

Szkoły nie można zreformować z zewnątrz, bo najważniejsza część jej działalności rozgrywa się w sferze psychologicznej, jest „dzianiem się” pomiędzy uczniami i nauczycielami, którego za pomocą urzędniczych rozporządzeń zmienić niepodobna.

Andrzej Samson
Teksty wyrazów ze spółgłoskami dźwięcznymi bezdzwięcznymi


Pisownia wyrazów ze spółgłoskami dźwięcznymi i bezdźwięcznymi

Dzieci układały słowniki tematyczne ze swoich wyrazów. Lidka zapisała wyrazy
o zimie: śnieg, mróz, chłód, 16d, śnieżki, ziap, ślizgawka, śniegowa bitwa, grudki lodu.
Wzorowo pracuje nasz samorząd klasowy. Zorganizowaliśmy wiele imprez. Dbamy o książki. Szanujemy ławki. Mamy też sw6j sposób na piątki. W pracy wyróżnili się Lidka i Grzegorz.
Grzegorz planuje obiad. Szybko zdecydował się na barszcz z grzybkami. Długo roz­myśla, co wybrać na drugie danie: pierożki czy wątróbkę ? A może mięso: schab albo kurczak w potrawce? Do tego surówka i jabłka. Na deser będą słodkie ciastka i truskawki ze śmietaną.

W parku

Na ławce w parku siedzą dzieci i obserwują wszystko dokoła. Nad staw przyszedł paw. Rozłożył swój piękny, kolorowy ogon. Płochliwe żabki wskoczyły do wody. Łabędzie spokojnie płyną do brzegu i czekają na chleb, który im rzucą dzieci

Na wsi
Byłem u Stefka na wsi. Obok jego domu jest sad i ogród. W sadzie rośnie wiele drzew, na których dojrzały jabłka i śliwki. Między drzewami dumnie spacerował paw. Kruszyłem mu chleb. W ogródku wyrywałem marchewkę. Potem zjadłem obiad i wyjechałem do domu.

 

Komentarze  

 
0 #1 2011-11-17 14:27
to dla mnie głupie
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież


Copyright © 2008-2011 konspekty.edu.pl
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
rozliczanie czasu pracy kierowców